• سایت رهبری
 • سایت ریاست جمهوری
 • پایگاه اطلاع رسانی دولت
 • ساعت : ۹:۳۰:۵۰
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ 
 • کد خبر : ۹۶۴۳۷
اولین جشنواره و نمایشگاه عرضه "سبزی و گردو" در استان مركزی در حال برگزاری است

اولین جشنواره و نمایشگاه عرضه "سبزی و گردو" در استان مركزی در حال برگزاری است

 

اولین جشنواره روستایی سبزی و  گردو از روز 14 لغایت 19 شهریورماه سال جاری  در شهرستان  اراک (مزارع سنجان و كرهرود) استان مرکزی در حال برگزاری است.

به‌گزارش مدیر جهادکشاورزی شهرستان اراک این دست جشنواره‌ها فرصت مطلوبی برای معرفی ظرفیت روستاها به منظور توسعه گردشگری است که از اهداف برگزاری جشنواره‌های روستایی زنده نگه داشتن آئین‌های کهن روستایی و توجه به اراضی مستعد کشاورزی است.

محمد شمسی افزود: اولین روز شروع جشنواره با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی، مسئولان استانی و شهرستانی و حدود 700  نفر از  کشاورزان  و مردم بومی منطقه برگزار شد.

در ادامه آنجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی از جمله  اهداف برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها را ایجاد امید، شادابی، سلامت جامعه و جلوگیری از تخریب مزارع و احیا قنوات دانست  و افزود: فضاهای بوم‌گردی این فرصت را مهیا می‌کند تا بتوانیم گردشگران را جذب روستاها کرد و  از این مسیر به‌توان به اشتغال محلی، توانمندسازی اقتصادی جوامع محلی و در نهایت ماندگاری روستائیان رسید، امری که متاسفانه در سال‌های گذشته مغفول مانده بود و صدمات جبران‌ناپذیری به بافت اجتماعی شهرها و روستاها وارد کرده است و این مهم در شهرستان اراک  در حال رشد و پیشرفت مطلوبی است.

وی تصریح کرد:  در این جشنواره انواع سبزی‌های محلی ویژه این منطقه  در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته و عرضه انواع گردو، نان محلی و   محصولات باغی به عنوان محصول کشاورزی برجسته منطقه و اجرای نواهای محلی از برنامه‌های این جشنواره است.

شمسی افزود: فراهم کردن بازار فروش محصولات کشاورزی از مهمترین خواسته اهالی روستاهاست. شناسایی بازار هدف محصولات کشاورزی می‌تواند در رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تأثیرگذار باشد.

امید است با برگزاری این جشنواره‌ها گردشگران بیشتری از این منطقه بازدید کنند و این  خواسته کشاورزان محقق شود.

امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  5.7.4.0
  V5.7.4.0