• سایت رهبری
 • سایت ریاست جمهوری
 • پایگاه اطلاع رسانی دولت
 • ساعت : ۱۰:۵۳:۳۵
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ 
 • کد خبر : ۱۰۲۶۴۵
با حضور معاون آموزش و ترویج آیین بزرگداشت تجلیل از تولیدكنندگان برتر ملی و استانی بخش كشاورزی در استان قزوین برگزار شد

با حضور معاون آموزش و ترویج آیین بزرگداشت تجلیل از تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی در  استان قزوین برگزار شد

آئین بزرگداشت تجلیل از تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی با حضور مهندس زاهدی استاندار استان قزوین، مهندس طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، مهندس خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، دکتر مؤیدی معاون آموزش و ترویج و معاونان و مدیران سازمان جهادکشاورزی استان قزوین و سایر مدیران دستگاه‌های وابسته روز شنبه 15 دی‌ماه سال جاری در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، استاندار قزوین ضمن اشاره به اینکه مهمترین رکن یک دولت و ملت در دنیای امروز، به ویژه در شرایط کنونی که التهابات سیاسی در دنیا وجود دارد و شرایط اقلیمی نیز به عنوان تهدید محسوب می‌شود، امنیت غذایی است، استفاده از علوم و تکنولوژی‌های مدرن و به روز را عامل تحول در بخش کشاورزی دانست

وی همچنین اظهار داشت: در این شرایط سخت که با تحریم‌های متعددی مواجه هستیم تامین امنیت غذایی کشور مهمترین مساله‌ای است که بار آن بر دوش کشاورزان و بهره‌برداران بخش کشاورزی است. زاهدی خاطر نشان کرد: استفاده از نوآوری در بخش‌های مختلف کشاورزی یک اصل محسوب می‌شود که باید در کشاورزی استان مد نظر قرار گیرد.

در بخش دیگری از مراسم، مهندس محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخش کشاورزی آسیب پذیری کمتری نسبت به بخش‌های دیگر دارد و  مورد توجه خاص قرار دارد. محمدی با بیان اینکه تامین غذا و مایحتاج مردم قابل قیاس با هیچ فاکتور دیگری نیست گفت: استان قزوین پتانسیل و بستر مستعدی در تولید اکثر محصولات کشاورزی و دامی را دارد که باید از این ظرفیت خوب بهره جست. این مقام مسئول بر لزوم اهمیت بهره‌مندی تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی از علوم، فنون و تکنولوژی‌های به روز برای رشد بخش کشاورزی تاکید کرد .

مهندس طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی نیز در بخش دیگری از این مراسم، با اشاره به اینکه استفاده از نهال سالم پایه و اساس باغبانی است، گفت: با استفاده از دانش و تکنولوژی‌های نوین می‌توان بسیاری از خسارت‌های بخش کشاورزی در حوزه باغبانی علی‌الخصوص سرمازدگی جلوگیری کرد تا شاهد خسارت‌های جدی در باغات نباشیم. مهندس طهماسبی همچنین به اهمیت آب و نقش آن در کشاورزی اشاره کرد و گفت: استفاده از آبیاری سطحی، زیر سطحی و تحت فشار در استفاده بهینه از منابع آبی نقش زیادی دارد .

در ادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و پانصد هکتار از اراضی کشاورزی این استان به سامانه نوین ابیاری تجهیز شده است. مهندس  خمسه افزود: در بحث تسهیلات ارزان قیمت(سامانه کارا) در سال جاری؛ بیش از ۱۰۲ میلیارد تومان اعتبار جذب شده که استان توانسته بیشترین جذب در این حوزه را داشته باشد و سازمان جهاد کشاورزی استان به عنوان برتر در سطح استان معرفی شد. ایشان در ادامه به سامانه رصد بخش کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و گفت: طی نُه ماهه اول سال جاری بیش از چهار هزار نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی استان در این سامانه ثبت نام شده اند.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین همچنین به تولیدات دامی استان اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته در بحث آنفلوآنزای مرغی، واحدهای مرغی دچار خسارت می‌شدند و مجبور به معدوم سازی بودیم که به حمداله در حال حاضر هیچگونه موارد مشکوک از آنفلوآنزای مرغی در استان مشاهده و گزارش نشده است .

گفتنی است، تعداد نمونه‌های برتر استان قزوین با رشد چشمگیری از دو نفر در سال گذشته به هفت نفر در سال جاری افزایش داشته است. در پایان این مراسم از 47 نفر نمونه‌های استانی نیز تقدیر شد.امتیاز :  ۱/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  5.7.4.0
  V5.7.4.0