• سایت رهبری
  • سایت ریاست جمهوری
  • پایگاه اطلاع رسانی دولت
عنوان : سخنرانی مدیركل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر
کد خبر : ۹۷۶۲۵
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
ساعت : ۱۰:۰:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سخنرانی مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر

پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی، مهندس مقیمی استاندار تهران، مهندس قندالی رئیس سازمان امور عشایر کشور،  مهندس فروغ‌السادات بنی‌هاشم مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری، مدیرعامل بنیاد برکت، رئیس بانک کار آفرینی امید، رئیس بانک قرض الحسنه رسالت و تعدادی از مدیران کشوری در روز سه شنبه 17 مهرماه سال جاری در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.

در این همایش مهندس فروغ‌السادات بنی‌هاشم مدیرکل دفتر توسعه فعالیتهای روستایی و عشایری در کارگاه الگوهای موفق توسعه روستایی، سخنرانی کرد. ایشان در سخنان خود با تأکید بر محوریت انسان در مسیر توسعه و اهمیت موضوع آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی، فرآیندی بودن توسعه، تأکید بر الگوهای توسعه درون‌زا، بیان داشت: اساس کار دفتر توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی و عشایری بر سه محور ظرفیتسازی، نهادسازی و توسعه اشتغال و ترویج کارآفرینی بنا شده است که بر اساس آن به انتخاب تسهیلگران زن روستایی به عنوان عاملان توسعه، ایجاد صندوق‌های اعتبارات خرد و توسعه کسب و کار اقدام می‌شود.

فروغ‌السادات بنی‌هاشم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : تمام دستگاه‌های دولتی مرتبط در امر ایجاد اشتغال و کسب و کار روستایی در تلاش هستند اما با توجه به چند بعدی بودن کسب و کار، فقط با آموزش و ارائه تسهیلات توسعه اتفاق نمی‌افتد، بلکه آشنایی با بازار و افزایش مهارت زندگی در شکل‌گیری کسب و کار پایدار بسیار مهم است. در این رابطه آموزش ارتقای مهارت‌های شغلی زندگی، شناسایی ظرفیت‌های محلی برای توسعه کسب و کار، ارتقا آموزش‌های فنی و مهارتی متناسب با ظرفیت‌های محلی و بسته بندی و اخذ مجوزهای لازم از مهمترین موضوعات قابل پیگیری است.

گفتنی است، در حاشیه این همایش نمایشگاه دستاوردهای تشکل‌های کارآفرینی روستایی و عشایری نیز برپا بود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0